Ogłoszenia duszpasterskie, 11 Niedziela Zwykła, 14.06.2020 r.

1. Dzisiaj po Mszach św. można złożyć ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę bardzo dziękujemy. Bóg zapłać.
  2. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej wraz z rodzicami.
  3. Za tydzień na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami.
  4. W piątek, 19 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o uświęcenie kapłanów. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje nas w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 16.30 podczas którego śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. W środy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa śpiewamy w czasie Komunii św. podczas Mszy o godz. 17.00 z racji Nowenny do Matki Bożej Wychowawczyni.
  6. Zakończenie oktawy Bożego Ciała w Wąsoszy w czwartek, 18 czerwca o godz. 18.00.
  7. W czwartek, na zakończenie oktawy Bożego Ciała, błogosławieństwo wianków z ziół i kwiatów.
  8. Bardzo dziękuję naszym Parafianom za przygotowanie tegorocznych ołtarzy na Boże Ciało i wspólne wyznanie naszej wiary w obecność Chrystusa Eucharystycznego. Dziękuję dziewczynkom sypiącym kwiaty, służbie liturgicznej, ministrantom, Druhom Strażakom z Koziej Woli i Wąsoszy, Członkiniom Żywego Różańca, Paniom niosącym feretrony, Panu Tadeuszowi – organiście. Dziękuję Panu Andrzejowi Jedynakowi za ofiarowanie chlebków, którymi dzieliliśmy się przy trzecim ołtarzu. Nikogo nie chce pominąć, dlatego wszystkim składam serdeczne podziękowania. Bóg zapłać.
  9. W tym tygodniu patronuje nam:
  • 17. VI. – św. Albert Chmielowski, zakonnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”.
  1. Wszystkim naszym Parafianom i Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.