Ogłoszenia duszpasterskie, 12 Niedziela Zwykła, 19.06.2022 r.

1. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia wypada w kalendarzu liturgicznym uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Dlatego uroczystość ta została przeniesiona na 23 czerwca.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ze śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Do czwartku w oktawie Bożego Ciała będą one podczas procesji eucharystycznej po Mszy św. o godz. 17.00. Po zakończeniu oktawy, od piątku nabożeństwa czerwcowe o godz. 16.30.
  3. Zakończenie oktawy Bożego Ciała w Wąsoszy w czwartek, 23 czerwca o godz. 18.00.
  4. W czwartek, na zakończenie oktawy będzie poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.
  5. Tego dnia przypada Dzień Ojca. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 17.00. Będziemy modlić się w intencji ojców. Będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.
  6. Piątek, 24 czerwca jest dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą św. o godz. 8.00, w czasie której będziemy dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.
  7. Bardzo dziękuję naszym Parafianom za przygotowanie tegorocznych ołtarzy na Boże Ciało i wspólne wyznanie naszej wiary w realną obecność Chrystusa Eucharystycznego. Dziękuję dziewczynkom sypiącym kwiaty, służbie liturgicznej, ministrantom, Strażakom z Koziej Woli, Czarnej i Wąsoszy, członkiniom Żywego Różańca, paniom niosącym feretrony, panu Tadeuszowi – organiście, moim współbraciom, panu Andrzejowi Jedynakowi za ofiarowanie chlebków. Nikogo nie chcę pominąć, dlatego wszystkim dziękuję za obecność i wspólną modlitwę. Bóg zapłać.
  8. W tym tygodniu patronuje nam:
  • wtorek – Święty Alojzy Gonzaga, jezuicki zakonnik, patron młodzieży studiującej.
  • Naszym Parafianom i Sympatykom naszego Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.