Ogłoszenia duszpasterskie 12 Niedziela Zwykła 23.06.2019 r.

 1. W poniedziałek, 24 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to także dzień imienin ks. Jana. Będziemy modlić się za Solenizanta na Mszy św. o godz. 17.00.
 2. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia wszystkim ojcom i zawierzamy ich opiece św. Józefa.
 3. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Zapraszamy na Mszę św. o 17.00. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje nas w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. W sobotę obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00. Taca w tym dniu przeznaczona jest tradycyjnie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 5. Zapraszamy na Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa. Do czwartku w oktawie Bożego Ciała będą one podczas procesji eucharystycznej po Mszy św. o godz. 17.00. Po zakończeniu oktawy, od piątku nabożeństwa czerwcowe o godz. 16.30.
 6. Zakończenie oktawy Bożego Ciała w Wąsoszy w czwartek, 27 czerwca o godz. 18.00.
 7. W sobotę nabożeństwo czerwcowe z racji ślubów będzie podczas Komunii św. na Mszy o godz. 17.00.
 8. Bardzo dziękuję naszym Parafianom za przygotowanie tegorocznych ołtarzy na Boże Ciało i wspólną manifestację naszej wiary w obecność Chrystusa Eucharystycznego. Dziękuję dziewczynkom sypiącym kwiaty, służbie liturgicznej, ministrantom, Druhom Strażakom z Koziej Woli i Wąsoszy, Członkiniom Żywego Różańca, Paniom niosącym feretrony, Panu Tadeuszowi – organiście. Dziękuję Panu Andrzejowi Jedynakowi za ofiarowanie chlebków, którymi dzieliliśmy się przy trzecim ołtarzu. Nikogo nie chce pominąć, dlatego wszystkim składam serdeczne podziękowania. Bóg zapłać.
 9. W niedzielę kończymy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Lipiec poświęcony jest ku czci Najdroższej Krwi Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Zbawiciela.
 10. We wtorek, 2 lipca obchodzić będziemy odpust parafialny ku czci Matki Bożej Wychowawczyni i tytułu kościoła Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy wszystkich Parafian, Pielgrzymów, a szczególnie dzieci oraz mamy oczekujące na narodzenie dziecka na uroczystą Mszę św. o godz. 17.00. Podczas Mszy św. wszystkie dzieci i mamy oczekujące potomstwa zostaną zawierzone uroczystym aktem opiece Matki Bożej Wychowawczyni.
 11. Od soboty, 29 czerwca w naszej parafii rozpoczniemy cykl katechez dla narzeczonych w ramach bezpośredniego przygotowania do małżeństwa. Narzeczeni, którzy w najbliższym czasie planują zawarcie małżeństwa proszeni są, aby wzięli udział w tej katechizacji. Będzie ona składała się z 10 spotkań formacyjnych, zakończonych dniem skupienia 14 września 2019 r. Zapisy w sobotę w Domu Rekolekcyjnym o godzinie 9.00.
 12. W tym tygodniu patronują nam:
 • 24.VI. – narodzenie św. Jana Chrzciciela,
 • 29.VI. – święci Piotr i Paweł, Apostołowie, męczennicy.
 1. Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszej Parafii i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.