Ogłoszenia duszpasterskie, 13 Niedziela Zwykła, 2.07.2023 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii odpust ku czci Matki Bożej Wychowawczyni i tytułu kościoła Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy Parafian, Sympatyków, a szczególnie dzieci oraz mamy oczekujące na narodzenie dziecka na Mszę św. o godz. 17.00. Podczas Mszy św. wszystkie dzieci i mamy oczekujące potomstwa zostaną zawierzone uroczystym aktem opiece Matki Bożej Wychowawczyni.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 3. W czasie wakacji zapraszamy na Mszę św. o godz. 20.15, która kończy się odśpiewaniem Apelu Maryjnego.
 4. Z racji wakacji i urlopów księży spowiedź święta przed każdą Mszą świętą.
 5. Kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00.
 6. Jutro na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych wypraszając dla zmarłych Boże Miłosierdzie.
 7. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek i I piątek miesiąca.
 8. W I czwartek na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych szczególnie z naszej wspólnoty parafialnej.
 9. W I piątek spowiedź wynagradzająca w Sanktuarium o godz. 16.30, w Wąsoszy o godz. 18.00, w Duraczowie o godz. 18.00.
 10. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w tym dniu od godz. 8.00.
 11. W tym tygodniu patronują nam:
 • poniedziałek – święto Apostoła Świętego Tomasza – który pokonał niemoc własnej wiary i jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską;
 • czwartek – bł. Maria Teresa Ledóchowska, dziewica i zakonnica, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja św. Piotra Klawera, patronka dzieł misyjnych w Polsce;
 • sobota – św. Jan z Dukli, prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, Lwowem i Poznaniem; słynął z wysokiego poziomu wiedzy teologicznej i z daru prorokowania.
 1. Naszym Parafianom, Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.