Ogłoszenia duszpasterskie 14 Niedziela Zwykła 7.07.2019 r.

  1. Za tydzień będzie można złożyć ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Zostały zakończone już prace związane z budową nowego parkanu. Przez rok złożyliśmy 16.710 zł. Tyle też kosztował nowy parkan. Jeszcze trzeba położyć kamienie na parkanie za sumę ponad 3.000 zł.
  2. W sobotę zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową wokół Sanktuarium. Rozpocznie się ono po Mszy św. o godz. 17.00.
  3. W sobotę, 3 sierpnia będziemy obchodzić w naszym Sanktuarium Dzień Chorych. Zapraszamy na tą uroczystość chorych, cierpiących, starszych oraz parafian i pielgrzymów. Będziemy modlić się przed Matką Bożą Wychowawczynią o łaskę zdrowia i umocnienie w chorobie i cierpieniu. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 11.00 wspólnym śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP oraz odmówimy różaniec. O godz. 00 Msza św. pod przewodnictwem J.E. ks. Biskupa Adama Odzimka. Podczas Mszy św. Ksiądz Biskup zawierzy wszystkich chorych opiece Matki Bożej Wychowawczyni. Na zakończenie będzie błogosławieństwo lekarstw. Po uroczystości zapraszamy – jak co roku – wszystkich na wspólną herbatę i ciasto przygotowane przez naszych parafian.
  4. W czasie wakacji odprawiamy w Sanktuarium dodatkową Mszę św. o godz. 20.15, która kończy się Apelem Maryjnym.
  5. W tym tygodniu patronują nam:
  • 08.VII. – św. Jan z Dukli, prezbiter, kaznodzieja, pustelnik, patron rycerstwa polskiego,
  • 11.VII. – św. Benedykt, ojciec monastycyzmu zachodniego, założyciel i opat klasztoru Monte Cassino, patron Europy,
  • 12.VII. – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu, niemiecki biskup misyjny, przyjaciel Polski, męczennik,
  • 13.VII. – święci Andrzej Świerad i Benedykt, polscy asceci, pustelnicy.
  1. Naszym Parafianom i sympatykom naszego Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.