Ogłoszenia duszpasterskie, 15 Niedziela Zwykła, 10.07.2022 r.

1. W sobotę, 6 sierpnia będziemy obchodzić w Sanktuarium Dzień Chorych. Zapraszamy na tą uroczystość chorych, cierpiących, starszych oraz parafian i pielgrzymów. Będziemy modlić się przed Matką Bożą Wychowawczynią o łaskę zdrowia i umocnienie w chorobie i cierpieniu. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 11.00 wspólnym śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP oraz odmówimy różaniec. O godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem Opata z Wąchocka o. Eugeniusza Augustyna OCis. Podczas Mszy św. O. Opat zawierzy wszystkich chorych opiece Matki Bożej Wychowawczyni. Na zakończenie będzie błogosławieństwo lekarstw. Po uroczystości zapraszamy – jak co roku – wszystkich na wspólną herbatę i ciasto przygotowane przez naszych parafian.
  2. Dzisiaj po każdej Mszy św. można złożyć ofiary na remont parkanu na cmentarzu. Za każdą ofiarę bardzo dziękujemy. Bóg zapłać.
  3. W środę, 13 lipca, zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową wokół Sanktuarium. Rozpocznie się ono po Mszy św. o godz. 17.00.
  4. W sobotę, 16 lipca wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel. Z kultem Matki Bożej z Góry Karmel związany jest szkaplerz. W 1251 roku Maryja objawiła się Szymonowi Stockowi (generałowi zakonu karmelitów). Zapewniła wówczas, że kto będzie nosił ten znak, nie zazna ognia piekielnego.
  5. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik. Pamiętajmy, że każdy symbol religijny powinien być pobłogosławiony i poświęcony przez kapłana i noszony w godny sposób. Zwracajmy uwagę na to, co nosimy na sobie lub przy sobie. Możemy nieświadomie nosić jakiś talizman lub symbol okultystyczny.
  6. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii Niedzielę Powołaniową. Będziemy gościć ks. Marcina Przywarę SAC, który będzie głosił w tym dniu Słowo Boże.
  • poniedziałek – Święty Benedykt, opat, twórca reguły zakonnej benedyktynów, patron Europy;
  • wtorek – Święty Brunon Bonifacy z Kwerfurtu, biskup i męczennik, misjonarz na terenach Prus;
  • środa – Święci Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, życie poświęcili pokucie i surowej ascezie;
  • piątek – Święty Bonawentura, franciszkanin, odnowiciel zakonu, później biskup, doktor Kościoła.
  1. Wszystkim naszym Parafianom i Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.