Ogłoszenia duszpasterskie, 15 Niedziela Zwykła, 11.07.2021 r.

1. W sobotę, 7 sierpnia będziemy obchodzić w Sanktuarium Dzień Chorych. Zapraszamy na tą uroczystość chorych, cierpiących, starszych oraz parafian i pielgrzymów. Będziemy modlić się przed Matką Bożą Wychowawczynią o łaskę zdrowia i umocnienie w chorobie i cierpieniu. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 11.00 wspólnym śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP oraz odmówimy różaniec. O godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem J.E. ks. Biskupa Henryka Tomasika. Podczas Mszy św. Ksiądz Biskup zawierzy wszystkich chorych opiece Matki Bożej Wychowawczyni. Na zakończenie będzie błogosławieństwo lekarstw. Po uroczystości zapraszamy – jak co roku – wszystkich na wspólną herbatę i ciasto przygotowane przez naszych parafian.
  2. Dzisiaj po każdej Mszy św. można złożyć ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę bardzo dziękujemy. Bóg zapłać.
  3. We wtorek, 13 lipca, zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową wokół Sanktuarium. Rozpocznie się ono po Mszy św. o godz. 17.00.
  4. W tym dniu mija 50. lat posługi Pallotynów w parafii i Sanktuarium. Zapraszamy do wspólnego świętowania Jubileuszu wraz z zaproszonymi gośćmi na Mszy św. o godz. 17.00. Będzie jej przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. prof. Marian Kowalczyk SAC.
  5. W piątek, 16 lipca wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Pamiętajmy, że każdy symbol religijny powinien być pobłogosławiony i poświęcony przez kapłana i noszony w godny sposób. Zwracajmy uwagę na to, co nosimy na sobie lub przy sobie. Możemy nieświadomie nosić jakiś talizman lub symbol okultystyczny.
  • w poniedziałek, 12 lipca – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu, biskup, męczennik;
  • we wtorek, 13 lipca – święci pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, wiedli pustelnicze życie na terenie Węgier;
  • w czwartek, 15 lipca – św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła;
  • w piątek, 16 lipca – Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel, nazywana Matką Bożą Szkaplerzną.
  1. Wszystkim naszym Parafianom i Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.