Ogłoszenia duszpasterskie 15 Niedziela Zwykła 14.07.2019 r.

1. Dzisiaj po Mszach św. można złożyć ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę bardzo dziękujemy. Bóg zapłać.
  2. W sobotę, 3 sierpnia będziemy obchodzić w naszym Sanktuarium Dzień Chorych. Zapraszamy na tą uroczystość chorych, cierpiących, starszych oraz parafian i pielgrzymów. Będziemy modlić się przed Matką Bożą Wychowawczynią o łaskę zdrowia i umocnienie w chorobie i cierpieniu. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 11.00 wspólnym śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP oraz odmówimy różaniec. O godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem J.E. ks. Biskupa Adama Odzimka. Podczas Mszy św. Ksiądz Biskup zawierzy wszystkich chorych opiece Matki Bożej Wychowawczyni. Na zakończenie będzie błogosławieństwo lekarstw. Po uroczystości zapraszamy – jak co roku – wszystkich na wspólną herbatę i ciasto przygotowane przez naszych parafian.
  3. We wtorek, 16 lipca wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Pamiętajmy, że każdy symbol religijny powinien być pobłogosławiony i poświęcony przez kapłana i noszony w godny sposób. Zwracajmy uwagę na to, co nosimy na sobie lub przy sobie. Możemy nieświadomie nosić jakiś talizman lub symbol okultystyczny.
  4. Przed nami 20 rocznica koronacji Obrazu Matki Bożej Wychowawczyni i 100-lecie erygowania naszej parafii. Będziemy je przeżywać 7 września o godz. 12.00. Dlatego zapraszam Sołtysów, Koła Gospodyń, naszych Parafian, Panie pielęgniarki; tych, którzy chcą się włączyć w organizację Jubileuszy na spotkanie organizacyjne w poniedziałek, 15 lipca o godz. 18.30 do Domu Rekolekcyjnego. Chcemy zrobić wystawę o naszej parafii. Dlatego prosimy o zdjęcia z koronacji, budowy Sanktuarium, stare fotografie związane z naszą parafią. Można je przynosić po każdej Mszy św. w podpisanych kopertach. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
  • 15. VII. – św. Bonawentura, biskup, Doktor Kościoła, autor traktatów teologicznych i życiorysów św. Franciszka,
  • 16. VII. – Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów.
  1. Naszym Parafianom i sympatykom naszego Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.