Ogłoszenia duszpasterskie, 16 Niedziela Zwykła, 17.07.2022 r.

  1. W sobotę, 6 sierpnia będziemy obchodzić w Sanktuarium Dzień Chorych. Zapraszamy na tę uroczystość chorych, cierpiących, starszych oraz parafian i pielgrzymów. Będziemy modlić się przed Matką Bożą Wychowawczynią o łaskę zdrowia i umocnienie w chorobie i cierpieniu. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 11.00 wspólnym śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP oraz odmówimy różaniec za chorych. O godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem Opata z Wąchocka o. Eugeniusza Augustyna OCis. Podczas Mszy św. O. Opat zawierzy wszystkich chorych opiece Matki Bożej Wychowawczyni. Na zakończenie będzie błogosławieństwo lekarstw. Po uroczystości zapraszamy – jak co roku – wszystkich na wspólną herbatę i ciasto przygotowane przez naszych parafian.
  2. Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii Niedzielę Powołaniową. Witamy ks. Marcina Przywarę SAC, który głosi Słowo Boże.
  3. W tym tygodniu przypada 50. rocznica peregrynacji Cudownej kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia w piątek, 22 lipca. O godz. 16.30 odmówimy różaniec i na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy dziękować Maryi za Jej Nawiedzenie.
  4. W tym tygodniu patronują nam:

– piątek – Święta Maria Magdalena, uczennica Jezusa, Apostołka Apostołów;

– sobota – Święta Brygida zakonnica, współpatronka Europy.

  1. Wszystkim naszym Parafianom i Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.