Ogłoszenia duszpasterskie, 16 Niedziela Zwykła, 19.07.2020 r.

1. W sobotę, 1 sierpnia będziemy obchodzić w Sanktuarium Dzień Chorych. Zapraszamy na tą uroczystość chorych, cierpiących, starszych oraz parafian i pielgrzymów. Będziemy modlić się przed Matką Bożą Wychowawczynią o łaskę zdrowia i umocnienie w chorobie i cierpieniu. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 11.00 wspólnym śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP oraz odmówimy różaniec. O godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem J.E. ks. Biskupa Adama Odzimka. Podczas Mszy św. Ksiądz Biskup zawierzy wszystkich chorych opiece Matki Bożej Wychowawczyni. Na zakończenie będzie błogosławieństwo lekarstw. Po uroczystości zapraszamy – jak co roku – wszystkich na wspólną herbatę i ciasto przygotowane przez naszych parafian.
  2. W ubiegłą niedzielę na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy zebraliśmy 1505 zł. Za każdą ofiarę składamy serdeczne podziękowania. Bóg zapłać.
  3. W sobotę, we wspomnienie św. Krzysztofa, będziemy modlić się za kierowców i podróżujących. Zachęcamy do pobłogosławienia nowych pojazdów i do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu podróży. Po Mszy św. o godz. 17.00 poświęcimy samochody i wszelkie pojazdy mechaniczne. Także w niedzielę, 26 lipca po każdej Mszy św. będziemy błogosławić i święcić wszystkie pojazdy.
  4. Jeśli ktoś z naszych parafian potrzebowałby gruz, można go będzie wziąć z wyburzonego parkanu na cmentarzu. Prace rozpoczną się 3 sierpnia. Zainteresowanych prosimy o kontakt z parafią.
  • 22. VII. – św. Maria Magdalena, uwolniona przez Pana Jezusa od siedmiu złych duchów, wraz z innymi niewiastami troszczyła się o wędrujących z Nim ludzi; została nazwana Apostołką Apostołów, ponieważ to ona pierwsza zaniosła im radosną wieść o zmartwychwstaniu Pana.
  • 23. VII. – św. Brygida, zakonnica, w 1999 roku ogłoszona przez św. Jana Pawła II współpatronką Europy.
  • 24. VII. – św. Kinga, córka króla węgierskiego Beli IV, żona polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich; św. Jan Paweł II kanonizował ją w 1999 roku.
  • 25. VII. – św. Jakub Apostoł, powołany przez Jezusa razem ze swym bratem Janem, jako jeden z Jego pierwszych uczniów, poniósł śmierć męczeńską ścięty mieczem na rozkaz Heroda.
  • 25. VII. – św. Krzysztof, męczennik, jeden z Czternastu Wspomożycieli, czyli szczególnych patronów, m.in. chrześcijańskiej młodzieży, farbiarzy, flisaków, introligatorów, marynarzy, pielgrzymów, kierowców i podróżnych, przewoźników, tragarzy, turystów i żeglarzy, orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach.
  1. Wszystkim naszym Parafianom i Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.