Ogłoszenia duszpasterskie 16 Niedziela Zwykła 21.07.2019 r.

1. W sobotę, 3 sierpnia będziemy obchodzić w naszym Sanktuarium Dzień Chorych. Zapraszamy na tą uroczystość chorych, cierpiących, starszych oraz parafian i pielgrzymów. Będziemy modlić się przed Matką Bożą Wychowawczynią o łaskę zdrowia i umocnienie w chorobie i cierpieniu. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 11.00 wspólnym śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP oraz odmówimy różaniec. O godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem J.E. ks. Biskupa Adama Odzimka. Podczas Mszy św. Ksiądz Biskup zawierzy wszystkich chorych opiece Matki Bożej Wychowawczyni. Na zakończenie będzie błogosławieństwo lekarstw. Po uroczystości zapraszamy – jak co roku – wszystkich na wspólną herbatę i ciasto przygotowane przez naszych parafian.
  2. Przed nami rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Wychowawczyni i 100. rocznica erygowania naszej Parafii. Zapraszamy wszystkich naszych Parafian, Druhów – Strażaków z Koziej Woli, Wąsoszy, Czarnej, Gości i Pielgrzymów na wspólne świętowanie 7 września. Rozpocznie się ono o godz. 12.00 Mszą św. pod przewodnictwem J.E. ks. Bp Henryka Tomasika – Ordynariusza Diecezji Radomskiej, z udziałem władz Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego – ks. Prowincjała Zenona Hanasa SAC wraz z Zarządem Prowincjalnym, i przybyłych kapłanów. Po uroczystości zapraszamy wszystkich na program artystyczny i degustację potraw regionalnych Kół Gospodyń z naszej parafii. Prosimy o fotografie z koronacji Obrazu Matki Bożej Wychowawczyni, budowy Sanktuarium, fotografie związane z naszą parafią.
  3. W czwartek, we wspomnienie św. Krzysztofa, będziemy modlili się za kierowców i podróżujących. Zachęcamy do pobłogosławienia nowych pojazdów i do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu podróży. Po Mszy św. o godz. 17.00 poświęcimy samochody i wszelkie pojazdy mechaniczne. Także w niedzielę, 28 lipca po każdej Mszy św. będziemy błogosławić i święcić wszystkie pojazdy.
  4. W piątek wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcamy w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.
  • 22.VII. – św. Maria Magdalena, Jezus wyrzucił z niej siedem złych duchów, orędowniczka osób kuszonych,
  • 23.VII. – św. Brygida, szwedzka mistyczka, patronka Europy,
  • 24.VII. – św. Kinga, polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu,
  • 25.VII. – św. Jakub Większy, pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii,
  • 26VII. – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.
  1. Naszym Parafianom i sympatykom naszego Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.