Ogłoszenia duszpasterskie, 17 Niedziela Zwykła, 25.07.2021 r.

  1. W sobotę, 7 sierpnia będziemy obchodzić w Sanktuarium Dzień Chorych. Zapraszamy na tą uroczystość chorych, cierpiących, starszych oraz parafian i pielgrzymów. Będziemy modlić się przed Matką Bożą Wychowawczynią o łaskę zdrowia i umocnienie w chorobie i cierpieniu. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 11.00 wspólnym śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP oraz odmówimy różaniec. O godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem J.E. ks. Biskupa Henryka Tomasika. Podczas Mszy św. Ksiądz Biskup zawierzy wszystkich chorych opiece Matki Bożej Wychowawczyni. Na zakończenie będzie błogosławieństwo lekarstw. Po uroczystości zapraszamy – jak co roku – wszystkich na wspólną herbatę i ciasto przygotowane przez naszych parafian.
  2. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  3. W niedzielę rozpoczyna się sierpień w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.
  4. 1 sierpnia będziemy obchodzić 77. rocznicę Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny.
  5. Na prośbę Episkopatu dzisiejsza niedziela jest obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Po Mszach św. można złożyć ofiary na ten cel, które zostaną przekazane poszkodowanym za pośrednictwem Caritas Polska.
  6. W tym tygodniu patronują nam:
  • w poniedziałek, 26 lipca – Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny, dziadkowie Pana Jezusa;
  • w czwartek, 29 lipca – św. Marta, siostra Łazarza i Marii;
  • w sobotę, 31 lipca – św. Ignacy Loyola, prezbiter, założyciel Towarzystwa Jezusowego, teolog.
  1. Wszystkim naszym Parafianom i Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.