Ogłoszenia duszpasterskie, 17 Niedziela Zwykła, 30.07.2023 r.

 1. W sobotę, 5 sierpnia będziemy obchodzić w Sanktuarium Dzień Chorych. Zapraszamy na tę uroczystość chorych, cierpiących, starszych oraz parafian i pielgrzymów. Będziemy modlić się przed Matką Bożą Wychowawczynią o łaskę zdrowia i umocnienie w chorobie i cierpieniu. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 11.00 wspólnym śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP oraz odmówimy różaniec za chorych. O godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem Opata z Wąchocka o. Eugeniusza Augustyna OCis. Podczas Mszy św. O. Opat zawierzy wszystkich chorych opiece Matki Bożej Wychowawczyni. Na zakończenie będzie błogosławieństwo lekarstw. Po uroczystości zapraszamy – jak co roku – wszystkich na wspólną herbatę i ciasto przygotowane przez naszych parafian. Ciasto można przynosić do naszego domu, za które dziękujemy.
 2. Dzisiaj po każdej Mszy św. święcimy pojazdy z okazji przeżywanego we wtorek wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.
 3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 4. We wtorek rozpoczyna się sierpień w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.
 5. 1 sierpnia będziemy obchodzić 79. rocznicę Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny.
 6. We wtorek, 1 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.
 7. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.
 8. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
 9. W piątek spowiedź w Sanktuarium od godz. 16.30, w Wąsoszy o godz. 18.00, w Duraczowie o godz. 18.00.
 10. Chorych w tym dniu z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz. 8.00.
 11. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 17.00 z medytacją, po Mszy św. odmówimy różaniec wynagradzający przed figurą Matki Bożej Fatimskiej. W tym dniu przeżywamy także Dzień Chorych.
 12. Z racji Dnia Chorych na Mszę św. o godz. 10.00 w Błotnicy zapraszamy 12 sierpnia.
 13. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Święto Przemienienia Pańskiego.
 14. W tym tygodniu patronują nam:
 • poniedziałek – św. Ignacy z Loyoli, prezbiter, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański, wielki założyciel zakonu jezuitów;
 • wtorek – św. Alfons Maria Liguori, biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenia ojców redemptorystów;
 • piątek – św. Jan Maria Vianney, prezbiter, proboszcz, gorliwy spowiednik, który miłością, surową pokutą i wytrwałą modlitwą dokonał cudu nawrócenia swojej parafii w Ars koło Lyonu.
 1. Wszystkim naszym Parafianom i Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.