Ogłoszenia duszpasterskie, 18 Niedziela Zwykła, 1.08.2021 r.

1. W sobotę, 7 sierpnia będziemy obchodzić w Sanktuarium Dzień Chorych. Zapraszamy na tą uroczystość chorych, cierpiących, starszych oraz parafian i pielgrzymów. Będziemy modlić się przed Matką Bożą Wychowawczynią o łaskę zdrowia i umocnienie w chorobie i cierpieniu. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 11.00 wspólnym śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP oraz odmówimy różaniec. O godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem J.E. ks. Biskupa Henryka Tomasika. Podczas Mszy św. Ksiądz Biskup zawierzy wszystkich chorych opiece Matki Bożej Wychowawczyni. Na zakończenie będzie błogosławieństwo lekarstw. Po uroczystości zapraszamy – jak co roku – wszystkich na wspólną herbatę i ciasto przygotowane przez naszych parafian.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  3. Jutro na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych wypraszając dla nich Boże Miłosierdzie.
  4. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.
  5. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  6. W piątek spowiedź w Sanktuarium od godz. 16.30, w Wąsoszy o godz. 18.00, w Duraczowie o godz. 18.00.
  7. Chorych w tym dniu z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz. 8.00.
  8. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 17.00 z medytacją, po Mszy św. odmówimy różaniec wynagradzający.
  9. Z racji Dnia Chorych na Mszę św. o godz. 10.00 w Błotnicy zapraszamy 14 sierpnia.
  10. W piątek, 6 sierpnia będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz. 17.00.
  11. Za tydzień będzie można złożyć po Mszach św. ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę już dzisiaj serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
  12. W tym tygodniu patronuje nam:
  • w środę, 4 sierpnia – św. Jan Maria Vianney, prezbiter, gorliwy duszpasterz, patron proboszczów.
  1. Wszystkim naszym Parafianom i Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.