Ogłoszenia duszpasterskie, 18 Niedziela Zwykła, 31.07.2022 r.

 1. W sobotę, 6 sierpnia będziemy obchodzić w Sanktuarium Dzień Chorych. Zapraszamy na tę uroczystość chorych, cierpiących, starszych oraz parafian i pielgrzymów. Będziemy modlić się przed Matką Bożą Wychowawczynią o łaskę zdrowia i umocnienie w chorobie i cierpieniu. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 11.00 wspólnym śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP oraz odmówimy różaniec za chorych. O godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem Opata z Wąchocka o. Eugeniusza Augustyna OCis. Podczas Mszy św. O. Opat zawierzy wszystkich chorych opiece Matki Bożej Wychowawczyni. Na zakończenie będzie błogosławieństwo lekarstw. Po uroczystości zapraszamy – jak co roku – wszystkich na wspólną herbatę i ciasto przygotowane przez naszych parafian. Ciasto można przynosić do naszego domu, za które bardzo dziękujemy.
 2. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 3. W poniedziałek rozpoczyna się sierpień w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.
 4. 1 sierpnia będziemy obchodzić 78. rocznicę Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny.
 5. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.
 6. Dzisiaj po każdej Mszy św. święcimy pojazdy z okazji przeżywanego w poniedziałek wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.
 7. Jutro na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych wypraszając dla nich Boże Miłosierdzie.
 8. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.
 9. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
 10. W piątek spowiedź w Sanktuarium od godz. 16.30, w Wąsoszy o godz. 18.00, w Duraczowie o godz. 18.00.
 11. Chorych w tym dniu z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz. 8.00.
 12. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 17.00 z medytacją, po Mszy św. odmówimy różaniec wynagradzający. W tym dniu przeżywamy także święto Przemienienia Pańskiego i Dzień Chorych.
 13. Z racji Dnia Chorych na Mszę św. o godz. 10.00 w Błotnicy zapraszamy 13 sierpnia.
 14. W tym tygodniu patronują nam:
 • poniedziałek – Święty Alfons Maria Liguori, biskup i doktor Kościoła, założyciel wspólnoty redemptorystów;
 • czwartek – Święty Jan Maria Vianney, prezbiter, patron proboszczów.
 1. Wszystkim naszym Parafianom i Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.