Ogłoszenia duszpasterskie, 19 Niedziela Zwykła, 9.08.2020 r.

1. Dzisiaj po Mszy św. możemy złożyć ofiary do puszek na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
  2. W czwartek, 13 sierpnia zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 17.00 będzie Msza św., po niej będzie procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół Sanktuarium.
  3. W sobotę, 15 sierpnia będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. zostaną odprawione według porządku niedzielnego o godz. 8.30, 11.00, 17.00 i 20.15. W Wąsoszy i Duraczowie Msze św. zostaną odprawione o godz. 9.45. Jest to uroczystość, w której mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione.
  4. W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.
  5. Zmieniły się zasady odbioru śmieci z kontenerów na cmentarzach. Prosimy o wrzucanie śmieci do kontenerów bez segregacji – zniczy, szkła, kwiatów, doniczek, wieńców. Wszystko jest segregowane przez ZUK.
  • 10. VIII. – św. Wawrzyniec, diakon i męczennik.
  • 11. VIII. – św. Klara, dziewica, która idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami.
  • 14. VIII. – św. Maksymilian Maria Kolbe, franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia.
  1. Wszystkim naszym Parafianom i Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.