Ogłoszenia duszpasterskie, 2 Niedziela Adwentu, 10.12.2023 r.

1. Dzisiaj zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 do kaplicy Domu Rekolekcyjnego dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej wraz z rodzicami.
  2. Zachęcamy do nabywania świec Caritasu. Zapalona świeca na naszym stole podczas wigilii będzie wyrazem naszej pamięci o dzieciach i młodzieży z ubogich rodzin. Po wigilii świece zapalmy na grobach najbliższych, dopełniając znaczenie pustego miejsca przy stole.
  3. Przez cały Adwent zapraszamy do Sanktuarium na Roraty o godz. 17.00.
  4. Za tydzień będzie można złożyć po Mszach św. ofiary na remont dachu. Za każdą ofiarę już dzisiaj dziękujemy. Bóg zapłać.
  5. Za tydzień w III Niedzielę Adwentu, 17 grudnia w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je w tym roku ks. Mariusz Zakrzewski SAC – rektor z Karczówki w Kielcach. Rekolekcje adwentowe potrwają od niedzieli do wtorku włącznie. W poniedziałek przewidziana jest spowiedź. Szczegółowy plan rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę. Księdza rekolekcjonistę oraz naszych Parafian polecamy modlitwie.
  6. Przed świętami, w piątek 22 grudnia od godz. 8.00 odwiedzimy tylko chorych, którzy zostaną zgłoszeni. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii, kancelarii parafialnej lub telefonicznie.
  • środa – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych;
  • czwartek – św. Jan od Krzyża, karmelita, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła.
  1. Naszym Parafianom i Sympatykom naszego Sanktuarium życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Bożej Wychowawczyni w adwentowym przygotowaniu na Boże Narodzenie. Szczęść Boże.