Ogłoszenia duszpasterskie, 2 Niedziela Adwentu, 8.12.2019 r.

1. Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta wiara zawsze towarzyszyła wierzącym i przejawiała się w różny sposób, np. w naszej polskiej tradycji w tak chętnie śpiewanych „Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny”.
  2. Zachęcamy do nabywania świec Caritasu. Zapalona świeca na naszym stole podczas wigilii będzie wyrazem naszej pamięci o dzieciach i młodzieży z ubogich rodzin.
  3. W III Niedzielę Adwentu w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je w tym roku ks. Bogusław Bogdan SAC. Rekolekcje adwentowe potrwają od niedzieli do wtorku włącznie. Na poniedziałek przewidziana jest spowiedź. Szczegółowy plan rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę. Księdza rekolekcjonistę oraz naszych Parafian polecamy modlitwie.
  4. Przez cały Adwent zapraszamy do Sanktuarium na Roraty o godz. 17.00.
  5. Dzisiaj możemy złożyć po Mszach św. ofiary do puszek na nasze parafialne cmentarze. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
  6. Dzisiaj zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. wraz z rodzicami. Zapraszamy do kaplicy Domu Rekolekcyjnego.
  • 13. XII. – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary ok. 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych.
  • 14. XII. – św. Jan od Krzyża, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła.
  1. Naszym Parafianom i Sympatykom naszego Sanktuarium życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Bożej Wychowawczyni w adwentowym przygotowaniu na Boże Narodzenie. Szczęść Boże.