Ogłoszenia duszpasterskie, 2 Niedziela po Bożym Narodzeniu, 3.01.2021 r.

1. W środę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze św. według porządku niedzielnego. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznaczenie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.
  2. Jutro na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za zmarłych poleconych nam w wypominkach rocznych wypraszając dla zmarłych dar Bożego miłosierdzia.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Na każdej Mszy św. odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.
  4. Za tydzień po Mszach św. będzie można złożyć ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę bardzo serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
  5. W tym miesiącu nie będzie spotkania z racji ferii dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii świętej i młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Odbędą się w poszczególne niedziele lutego.
  6. W piątek, 8 stycznia od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
  7. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
  8. W tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Jednak chcemy się spotkać z parafianami w mniejszych wspólnotach. Dlatego chcielibyśmy zaprosić mieszkańców poszczególnych miejscowości na Msze św. i nabożeństwa, podczas których modlić się będziemy w ich intencjach. Pierwsze takie spotkanie modlitewne zaplanowaliśmy po 10 stycznia.
  9. Wszystkim naszym Parafianom i Sympatykom naszego Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.