Ogłoszenia duszpasterskie, 2 Niedziela Wielkiego Postu, 13.03.2022r.

  1. W piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową do Sanktuarium o godz. 16.30, w Wąsoszy o godz. 15.30.
  2. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie Msza św. bez kazania.
  3. Dzisiaj zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 do kaplicy Domu Rekolekcyjnego dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. Dzieci otrzymają medaliki.
  4. Za tydzień zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami.
  5. Po Mszach św. można dziś złożyć ofiary na remont ogrodzenia na naszym cmentarzu parafialnym. Za każdą ofiarę dziękujemy. Bóg zapłać.
  6. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii planujemy od 4 Niedzieli Wielkiego Postu, 27 – 30.03. Poprowadzi je ks. Michał Orzoł SAC, wykładowca homiletyki w WSD w Ołtarzewie. W te dni będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Zaplanujmy sobie czas, prace i obowiązki w taki sposób, abyśmy jak najliczniej skorzystali z rekolekcji. Za udział w rekolekcjach można uzyskać łaskę odpustu zupełnego.
  7. W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00. Będziemy modlić się przez wstawiennictwo Oblubieńca Maryi o Bożą pomoc dla Kościoła, naszych rodzin oraz prosić o łaskę dobrej śmierci dla wszystkich konających.
  8. Caritas Diecezji Radomskiej składa szczególne wyrazy wdzięczności Księżom oraz całej wspólnocie parafialnej za przekazane dary rzeczowe oraz wpłaty na rzecz poszkodowanych w wojnie na Ukrainie.
  9. Wszystkim naszym Parafianom i Sympatykom naszej świątyni życzymy głębokiego i owocnego przeżywania Wielkiego Postu i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.