Ogłoszenia duszpasterskie, 20 Niedziela Zwykła, 16.08.2020 r.

1. Dzisiaj przeżywamy niedzielę solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Po Mszach św. można złożyć ofiary na rzecz poszkodowanych, które zostaną przekazane za pośrednictwem Caritas Polska. Za każdą ofiarę dziękujemy. Bóg zapłać.
  2. Za tydzień, 23 sierpnia będziemy przeżywać w naszej parafii niedzielę misyjną. Kazania w tym dniu będzie głosił ks. Jerzy Gugała SAC z Sekretariatu Misyjnego w Ząbkach. Po Mszach św. będzie zbierał ofiary na rzecz misji pallotyńskich.
  3. Przed nami 21. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Wychowawczyni. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00, 5 września, której będzie przewodniczył J.E. ks. biskup Ordynariusz Henryk Tomasik.
  • 17. VIII. – św. Jacek Odrowąż, prezbiter, polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było wypełnione czcią do Matki Bożej.
  • 20. VIII. – św. Bernard, opat cystersów w Clairvaux (Francja) i doktor Kościoła, wielki myśliciel, teolog i mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”.
  • 21. VIII. – św. Pius X, papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.; nazwano go „papieżem dzieci”.
  • 22.  VIII. – Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi.
  1. Wszystkim naszym Parafianom i Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.