Ogłoszenia duszpasterskie. 20 Niedziela Zwykła 20.08.2023 r.

  1. Przed nami 24. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Wychowawczyni. Zapraszamy 2 września na Mszę św. o godz. 12.00, której będzie przewodniczył ks. bp Marek Solarczyk wraz z Zarządem Prowincjalnym Prowincji Chrystusa Króla. Zapraszamy strażaków z naszej parafii i wszystkich, którzy chcą pomóc w przygotowaniu w dzień uroczystości na godzinę 9.00.
  2. Będzie to zarazem dzień Wizytacji Kanonicznej Księdza Biskupa naszej parafii. Podczas Mszy św. o godz. 17.00 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania przez posługę J.E. Księdza Biskupa Marka Solarczyka.
  3. W sobotę, 26 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Zapraszamy do Sanktuarium na Msze św. o godz. 9.00 i 17.00. W Wąsoszy Msza św. odpustowa połączona z dożynkami o godz. 18.00. Prosimy mieszkańców Wąsoszy i Małachowa o przygotowanie wieńca dożynkowego.
  4. Msza św. w Duraczowie o godz. 19.00.
  5. W przyszłą niedzielę po raz ostatni będziemy odprawiać w czasie wakacyjnym Mszę św. o godz. 20.15.
  6. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na remont dachu. Za każdą ofiarę dziękujemy. Bóg zapłać.
  7. Na pomoc Słowenii złożyliśmy 2640 zł. Za każdą ofiarę dziękujemy. Bóg zapłać.
  8. W tym tygodniu patronują nam:
  • poniedziałek – św. Pius X, papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię Święta;
  • czwartek – święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.