Ogłoszenia duszpasterskie, 21 Niedziela Zwykła, 27.08.2023 r.

 1. Przed nami 24. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Wychowawczyni. Zapraszamy 2 września na Mszę św. o godz. 12.00, której będzie przewodniczył ks. bp Marek Solarczyk wraz z Zarządem Prowincjalnym Prowincji Chrystusa Króla. Zapraszamy strażaków z naszej parafii i wszystkich, którzy chcą pomóc w przygotowaniu w dzień uroczystości na godzinę 9.00.
 2. Będzie to zarazem dzień Wizytacji Kanonicznej Księdza Biskupa naszej parafii. Podczas Mszy św. o godz. 17.00 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania przez posługę J.E. Księdza Biskupa Marka Solarczyka.
 3. Ze względu na rocznicę koronacji Msza św. w Błotnicy zostanie odprawiona 9 września o godz. 10.00.
 4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 5. W piątek, 1 września będziemy obchodzić 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Naszą modlitwą otoczmy tych, którzy zginęli w czasie wojny w obronie Ojczyzny i wszystkich pomordowanych.
 6. W poniedziałek, 4 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, wychowawców, katechetów i nauczycieli na Mszę św. o godz. 8.00. Podczas Mszy św. będzie poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 8. W pierwszy piątek miesiąca chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz. 8.00.
 9. Spowiedź w Sanktuarium od godz. 16.30, w Wąsoszy od godz. 17.30, w Duraczowie o godz. 18.00.
 10. W sobotę, 2 września zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Z powodu udzielania w tym dniu sakramentu bierzmowania podczas Mszy o godz. 17.00, nie będzie wspólnej medytacji, można ją odprawić indywidualnie w dowolnym czasie, Komunię św. wynagradzającą można przyjąć na Mszy św., natomiast różaniec wynagradzający odmówimy o godz. 20.30 przed Apelem Maryjnym.
 11. W tym tygodniu patronują nam:
 • poniedziałek – św. Augustyn, syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; w uznaniu dla jego ciągłe aktualnych przemyśleń teologicznych obwołano go doktorem Kościoła;
 • wtorek – w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie zapłacił najwyższą cenę.
 1. Naszym Parafianom i Sympatykom naszej świątyni, a także dzieciom, młodzieży i gronu pedagogicznemu rozpoczynającym nowy rok szkolny i katechetyczny życzymy darów Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.