Ogłoszenia duszpasterskie, 22 Niedziela Zwykła, 29.08.2021 r.

1. Przed nami 22. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Wychowawczyni. Zapraszamy 4 września na Mszę św. o godz. 12.00, której będzie przewodniczył J.E. ks. bp. Ordynariusz Marek Solarczyk.
  2. Ze względu na rocznicę koronacji Msza św. w Błotnicy zostanie odprawiona 11 września o godz. 10.00.
  3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca, po kolejnych Mszach będzie nabożeństwo eucharystyczne z racji I niedzieli miesiąca.
  4. W środę, 1 września będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Naszą modlitwą otoczmy tych, którzy zginęli w czasie wojny w obronie Ojczyzny i wszystkich pomordowanych.
  5. W środę rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, wychowawców, katechetów i nauczycieli na Mszę św. o godz. 8.00. Podczas Mszy św. będzie poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  7. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
  8. W pierwszy piątek miesiąca chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz. 8.00.
  9. Spowiedź w Sanktuarium od godz. 16.30, w Wąsoszy od godz. 17.30, w Duraczowie o godz. 18.00.
  10. W sobotę, 4 września zapraszamy na ostatnie już w tym roku nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 17.00 z medytacją, po Mszy św. wspólnie odmówimy różaniec wynagradzający przed wystawionym Najświętszym sakramentem.
  11. W tym tygodniu patronuje nam:
  • w piątek, 3 września – św. Grzegorz Wielki, papież i doktor Kościoła, teolog, reformator.
  1. Naszym Parafianom i Sympatykom naszej świątyni, a także dzieciom, młodzieży i gronu pedagogicznemu rozpoczynającym nowy rok szkolny i katechetyczny życzymy darów Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.