Ogłoszenia duszpasterskie, 23 Niedziela Zwykła, 10.09.2023 r.

 1. Dzisiaj zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 dzieci klas III przygotowujące się w tym roku szkolnym do I Komunii świętej wraz z rodzicami. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie organizacyjne w Domu Rekolekcyjnym.
 2. Za tydzień zapraszamy młodzież klas VIII na Mszę św. o godz. 15.00, która w tym roku szkolnym przystąpi do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy także rodziców młodzieży do towarzyszenia w przygotowaniach do tego sakramentu.
 3. W środę zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 17.00, po Mszy św. będzie procesja różańcowa wokół Sanktuarium.
 4. W czwartek będziemy obchodzić święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00.
 5. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Są one częścią Tygodnia Wychowania, który rozpoczyna się zawsze w trzecią niedzielę września. Nasze modlitwy w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców będą trwały codziennie przez cały tydzień, do przyszłej niedzieli włącznie.
 6. Za tydzień będzie można złożyć ofiary na tacę przeznaczone na remont dachu na Sanktuarium.
 7. W związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi prosimy Księży o szczególną roztropność wobec różnych inicjatyw podejmowanych w ramach kampanii przedwyborczej. Kościół i teren parafialny nie może być wykorzystywany do agitacji politycznej. To apel Kurii Radomskiej. Dlatego jako parafia i gospodarze tego miejsca nie wyrażamy zgody na przywieszanie do naszego ogrodzenia jakichkolwiek banerów wyborczych. Jeśli się pojawią, będą umieszczane bez naszej zgody i wiedzy. Jako parafia nie bierzemy również za nie odpowiedzialności.
 8. W tym tygodniu patronują nam:
 • środa – św. Jan Chryzostom, biskup i doktor Kościoła, zasłynął jako wielki obrońca czystości wiary i moralności, kaznodzieja i pisarz, obrońca ubogich;
 • piątek – Najświętsza Maryja Panna Bolesna;
 • sobota – św. Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku.
 1. Naszym Parafianom i Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.