Ogłoszenia duszpasterskie 23 Niedziela Zwykła 8.09.2019 r.

 1. Dzisiaj po Mszach św. można złożyć ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę bardzo dziękujemy. Bóg zapłać.
 2. W sobotę, 14 września zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 do Błotnicy.
 3. W najbliższą sobotę zapraszamy narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa na Dzień Skupienia dla narzeczonych, który rozpocznie się o godz. 10.00 w Domu Rekolekcyjnym.
 4. W piątek zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 17.00, po Mszy będzie procesja różańcowa wokół Sanktuarium.
 5. W sobotę będziemy obchodzić Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 17.00 będzie Msza św. połączona z sakramentem małżeństwa.
 6. W tym dniu łączymy się wszyscy w dziękczynieniu za Tajemnicę Krzyża. Włączymy się także w wielkie wyznanie wiary w Jezusa Chrystusa i Tajemnicę Krzyża uczestnicząc w modlitewnym przeżyciu prawdy „POLSKA POD KRZYŻEM”. Będziemy prosić Pana Boga o wielki dar głębokiej wiary i odważne trwanie przy Jezusie Chrystusie i Jego Krzyżu. Zapraszamy na wspólną modlitwę w czasie Apelu o godz. 21.00.
 7. W przyszłą niedzielę na godz. 15.00 zapraszamy na pierwszą Mszę św. dzieci przygotowujące się w tym roku szkolnym do przyjęcia I Komunii świętej wraz z rodzicami. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców w Domu Rekolekcyjnym.
 8. Bardzo serdecznie chcę podziękować naszym Parafianom i Parafiankom za włączenie się w uroczystości jubileuszowe naszej Parafii. Dziękuję za pomoc i przygotowanie stoisk kulinarnych przez sołectwa i koła Gospodyń naszej Parafii, dziękuję za występ pt.: Z wiarą przez pokolenia Grupie Artystycznej im. Marii Lipko, działającej przy Świetlicy Środowiskowej w Czarnej wraz z artystami z Cisownika, dziękuję Służbie Zdrowia, Strażakom z Czarnej, Koziej Woli, Wąsoszy za organizacje logistyczną i reprezentacyjną, dziękuję Strażakom ze Stąporkowa. Dziękuję naszym Parafiankom za pomoc w przygotowaniu terenu wokół Sanktuarium. Dziękuję Orkiestrze Dętej i Chórowi Parafialnemu z Parafii Odrowążek, Zespołom Ludowym występującym na scenie i wszystkim artystom. Dziękuję wszystkim darczyńcom, którzy złożyli dar ołtarza na 100 – lecie naszej Parafii. Dziękuję Nadleśnictwu Stąporków, Burmistrzowi Miasta Stąporków wraz z Domem Kultury za pomoc. Moim Współbraciom, panu Tadeuszowi – organiście, panu Sławkowi Kołodziejczykowi za nagłośnienie uroczystości. Nie chcę nikogo pominąć, więc dziękuję każdej i każdemu z naszych Parafian. Bóg zapłać.
 9. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
 • 13.IX. – św. Jana Chryzostoma (350-407), biskupa Konstantynopola, Doktora Kościoła, piętnującego nadużycia moralne wiernych.
 • 14.IX. – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
 1. Naszym Parafianom i Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.