Ogłoszenia duszpasterskie, 24 Niedziela Zwykła, 13.09.2020 r.

1. Dzisiaj zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 dzieci klas III przygotowujące się w tym roku szkolnym do I Komunii św. wraz z rodzicami. Po Mszy zapraszamy na spotkanie organizacyjne do Domu Rekolekcyjnego.
  2. Zapraszamy dzieci z klas IV mające przyjąć w najbliższą niedzielę I Komunię św. wraz z rodzicami na pierwszą próbę w poniedziałek, 14 września o godz. 18.00.
  3. Jutro obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00.
  4. Dzisiaj po Mszach św. można złożyć ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
  5. Dzisiaj zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 17.00. Po Mszy odmówimy różaniec podczas procesji wokół Sanktuarium.
  6. Za tydzień zapraszamy młodzież klas VIII na Mszę św. o godz. 15.00, która w tym roku szkolnym przystąpi do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy także rodziców młodzieży, aby towarzyszyła młodzieży w tych przygotowaniach.
  7. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (najbliższy wtorek) przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.
  8. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce 10. Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.
  9. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z naszej parafii przystąpią po raz pierwszy do I Komunii świętej. Otoczmy je naszą serdeczną modlitwą. Ze względu zapewnienie większego bezpieczeństwa dzieci bardzo prosimy, aby w pierwszej kolejności udostępnić miejsce w Sanktuarium dzieciom i rodzicom dzieci pierwszokomunijnych.
  10. W sobotę, 19 września na godz. 11.00 zapraszamy na pierwsze spotkanie po wakacjach z ks. Bogusławem ministrantów, służbę liturgiczną oraz wszystkich, którzy chcą służyć przy ołtarzu w czasie liturgii oraz Oazę Dzieci Bożych.
  • 16. IX. – święci Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku.
  • 18. IX. – św. Stanisław Kostka, zakonnik ze zgromadzenia jezuitów, patron Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy.
  1. Naszym Parafianom i Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.