Ogłoszenia duszpasterskie, 26 Niedziela Zwykła, 1.10.2023 r.

 1. Po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 16.30. Wyjątkiem jest środa z racji Nowenny do Matki Bożej Wychowawczyni. W tym dniu różaniec odmawiamy po Mszy św.
 3. Msza św. w Wąsoszy codziennie o godz. 15.30.
 4. Spowiedź św. w tygodniu będzie 20 minut przed Mszą św.
 5. W sobotę, 7 października będziemy obchodzić Uroczystość Matki Bożej Różańcowej. Zapraszamy wszystkie Koła Żywego Różańca, Parafian i Pielgrzymów na uroczystą Mszę św. o godz. 16.00. Mszy św. będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Marcin Przywara SAC, rektor z pallotyńskiej wspólnoty w Lublinie. Po Mszy św. odmówimy różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 i nabożeństwa różańcowego przed Mszą św.
 6. Msza św. w Błotnicy zostanie odprawiona 14 października o godz. 10.00.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 8. W I czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
 9. W I piątek miesiąca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00.
 10. Spowiedź św. w sanktuarium od godz. 16.30 w czasie nabożeństwa różańcowego, w Wąsoszy o godz. 15.30, w Duraczowie o godz. 18.00.
 11. Za tydzień zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00. Dzieci otrzymają różańce.
 12. Jutro na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych wypraszając zmarłym Boże Miłosierdzie.
 13. Z okazji liturgicznego wspomnienia św. Faustyny, apostołki Bożego Miłosierdzia, w czwartek na zakończenie Mszy św. o godz. 17.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 14. W tym tygodniu patronują nam:
 • poniedziałek – św. Aniołowie Stróżowie, nasi niebiescy opiekunowie;
 • środa – św. Franciszek z Asyżu, ojciec wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyk, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła po dzień dzisiejszy;
 • czwartek – św. Faustyna Kowalska, znana na całym świecie polska zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka nazywana „sekretarką Bożego miłosierdzia”.
 1. Naszym Parafianom i Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.