Ogłoszenia duszpasterskie, 26 Niedziela Zwykła, 25.09.2022 r.

1. W sobotę rozpoczyna się październik. Przez cały miesiąc w Sanktuarium będą odprawiane nabożeństwa różańcowe o godz. 16.30. Wyjątkiem będzie środa z racji Nowenny do Matki Bożej Wychowawczyni. W tym dniu różaniec będzie po Mszy św.
  2. Nabożeństwa różańcowe w Wąsoszy będą o godz. 15.30. Odmawiając różaniec w sposób ciągły z rozważaniami w kościele, kaplicy lub rodzinie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.
  3. 7 października będziemy obchodzić Uroczystość Matki Bożej Różańcowej. Zapraszamy wszystkie Koła Żywego Różańca, Parafian i Pielgrzymów na uroczystą Mszę św. o godz. 16.00. Mszy św. będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Karol Piłat, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Radomskiej. Po Mszy św. odmówimy różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 i nabożeństwa różańcowego przed Mszą św.
  4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  5. W sobotę, 1 października zapraszamy na Mszę św. do Błotnicy o godz. 10.00.
  • wtorek – Święty Wincenty a Paulo, prezbiter, założyciel Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytek);
  • środa – Święty Wacław, książę czeski, męczennik za wiarę, patron Czech;
  • czwartek – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał;
  • piątek – Święty Hieronim, prezbiter, doktor Kościoła, autor przekładu Pisma Świętego na język łaciński (Wulgata);
  • sobota – Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.
  1. Naszym Parafianom i Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.