Ogłoszenia duszpasterskie, 26 Niedziela Zwykła, 27.09.2020 r.

 1. W czwartek rozpoczyna się październik. Przez cały miesiąc w Sanktuarium będą odprawiane nabożeństwa różańcowe o godz. 16.30. Wyjątkiem będzie środa z racji Nowenny do Matki Bożej Wychowawczyni. W tym dniu różaniec będzie po Mszy św. Nabożeństwa różańcowe w Wąsoszy będą o godz. 15.30. Odmawiając różaniec w sposób ciągły z rozważaniami w kościele, kaplicy lub rodzinie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. 7 października będziemy obchodzić Uroczystość Matki Bożej Różańcowej. Zapraszamy wszystkie Koła Żywego Różańca, Parafian i Pielgrzymów na uroczystą Mszę św. o godz. 16.00. Mszy św. będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi Sławomir Radulski SAC. Po Mszy św. będzie procesja różańcowa wokół Sanktuarium. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Nowenna do Matki Bożej Czarneckiej Wychowawczyni będzie odprawiona przed Mszą św. o godz. 15.30.
 3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca, a po następnych Mszach św. nabożeństwo eucharystyczne z racji I niedzieli miesiąca.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 5. W pierwszy czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 6. W pierwszy piątek miesiąca chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz. 8.00.
 7. Spowiedź w Sanktuarium od godz. 16.30 w czasie nabożeństwa różańcowego, w Wąsoszy od godz. 15.30, w Duraczowie od godz. 18.00.
 8. W sobotę, 3 października zapraszamy na Mszę św. do Błotnicy o godz. 10.00.
 9. Zapraszamy wszystkich, którzy należą do Rodziny Różańcowej na XIII Pielgrzymkę do Sanktuarium NMP Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole w sobotę, 3 października. Więcej informacji i zapisy do środy, 30 września u ks. Tadeusza.
 10. W tym tygodniu patronują nam:
 • 28. IX. – św. Wacław, książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina; jest patronem Czech.
 • 29. IX. – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, najwięksi wśród aniołów z powodu szczególnych zadań, jakie Pan Bóg im powierza.
 • 30. IX. – św. Hieronim, prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.
 • 1. X. – św. Teresa od Dzieciątka Jezus, dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.
 • 2. X. – Święci Aniołowie Stróżowie, nasi niebiescy opiekunowie.
 1. Naszym Parafianom i Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.