Ogłoszenia duszpasterskie, 3 Niedziela Adwentu, 13.12.2020 r.

 1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.
 2. Dzisiaj zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej wraz z rodzicami.
 3. Za tydzień, 20 grudnia zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami.
 4. Dzisiaj po Mszach św. można złożyć ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę bardzo dziękujemy. Bóg zapłać.
 5. Bardzo prosimy zgłaszać chorych do których kapłan uda się przed świętami z posługą sakramentalną. Osoby zgłoszone odwiedzimy w poniedziałek, 21 grudnia od godz. 8.00. Księża udający się do chorych zachowują wszelkie środki ostrożności.
 6. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas.
 7. Przez cały Adwent zapraszamy do Sanktuarium na Roraty o godz. 17.00.
 8. Wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.
 9. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na Sanktuarium, te przekazywane osobiście i przez nasze konto internetowe. Bóg zapłać.
 10. W tym tygodniu patronuje nam:
 • w poniedziałek, 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, prezbiter i doktor Kościoła.
 1. Naszym Parafianom i Sympatykom naszego Sanktuarium życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Bożej Wychowawczyni w adwentowym przygotowaniu na Boże Narodzenie. Szczęść Boże.