Ogłoszenia duszpasterskie, 3 Niedziela Adwentu, 17.12.2023 r.

1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również różowy kolor szat liturgicznych.
  2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Mariusza Zakrzewskiego SAC, rektora kieleckiej Karczówki, który przez najbliższe dni będzie nas przygotowywał na czas Bożego Narodzenia. Niech naszą wdzięcznością za głoszone Słowo Boże będą ofiary składane na utrzymanie klasztoru w poniedziałek i wtorek.
  3. Plan rekolekcji jest następujący:

Mszę święte z nauką ogólną:

Niedziela:

Msze św. z nauką ogólną:

8.30; 11.00; 17.00 – w Sanktuarium.

Wąsosz – godz. 9.45;

Duraczów – godz. 9.45.

Poniedziałek, wtorek:

Msze św. z nauką ogólną:

Sanktuarium: godz. 11.00 i 17.00.

Wąsosz: godz. 15.30.

Duraczów: godz. 18.00.

Spowiedź święta: poniedziałek – 18.12.2023 r.

Sanktuarium: od godz. 10.30 i 16.30.

Wąsosz: od godz. 15.00, Msza św. – godz. 15.30.

Duraczów: od godz. 17.30, Msza św. – godz. 18.00.

Błotnica: od godz. 11.30, Msza św. o godz. 12.00.

1. Dzisiaj po Mszach św. można złożyć ofiary na remont dachu. Za każdą ofiarę dziękujemy. Bóg zapłać.
  2. Bardzo prosimy zgłaszać chorych do których kapłani udadzą się przed świętami z posługą sakramentalną. Osoby zgłoszone odwiedzimy w piątek, 22 grudnia od godz. 8.00.
  3. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas.
  4. Do soboty włącznie zapraszamy do Sanktuarium na Roraty o godz. 17.00.
  5. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w przygotowaniu dekoracji i ubierania choinek w Sanktuarium w środę po Mszy św. o godz. 17.00.
  6. Spowiedź święta w Sanktuarium podczas każdej Mszy św.
  7. Za tydzień w niedzielę wypada wigilia. Prosimy o uczestniczenie we Mszy św. w godzinach przedpołudniowych. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 i apelu maryjnego o godz. 21.00. Pasterka w Sanktuarium o północy, w Wąsoszy o godz. 23.00, Duraczowie o godz. 22.00, Błotnicy o godz. 21.00.
  8. W piątek, 22 grudnia o godz. 17.30 zapraszamy rodziców i rodziców chrzestnych dzieci, które mają przyjąć sakrament chrztu w święta na katechezę i podpisanie Ksiąg Chrzcielnych.
  9. Naszym Parafianom i Sympatykom naszego Sanktuarium życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Bożej Wychowawczyni w adwentowym przygotowaniu na Boże Narodzenie. Szczęść Boże.