Ogłoszenia duszpasterskie, 3 Niedziela Wielkiego Postu, 20.03.2022 r.

1. W piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową do Sanktuarium o godz. 16.30, w Wąsoszy o godz. 15.30.
  2. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie Msza św. bez kazania.
  3. Dzisiaj zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Michał Orzoł SAC. W te dni będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Zaplanujmy sobie czas, prace i obowiązki w taki sposób, abyśmy jak najliczniej skorzystali z rekolekcji. Za udział w rekolekcjach można uzyskać łaskę odpustu zupełnego. Szczegółowy program rekolekcji podamy za tydzień.
  5. W piątek, 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy do modlitwy w intencji zagrożonego dziecka poczętego przez duchową adopcję. Zapraszamy na Msze św. tego dnia w Sanktuarium o godz. 9.00 i 17.00, w Wąsoszy o godz. 15.30. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Odpowiadając na prośbę Papieża Franciszka i Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, 25 marca o godz. 17.00 odmówimy Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.
  7. W tym tygodniu będzie obchodził dzień imienin ks. Bogusław. Za Solenizanta będziemy modlić się na Mszy św. w piątek, 25 marca o godz. 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  8. Do czwartku spowiedź w tym tygodniu będzie przed każdą Mszą św.
  9. W najbliższą sobotę rozpoczną się spotkania przygotowujące do sakramentu małżeństwa. Zapraszamy narzeczonych, którzy planują w najbliższym czasie zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Katechezy zakończą się dniem skupienia dla narzeczonych w drugą sobotę czerwca 2022 roku. Rozpoczęcie o godz. 10.00 w Domu Rekolekcyjnym.
  10. Wszystkim naszym Parafianom i Sympatykom naszej świątyni życzymy głębokiego i owocnego przeżywania Wielkiego Postu i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.