Ogłoszenia duszpasterskie, 3 Niedziela Wielkiego Postu, 3.03.2024 r.

1. Dziś po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  2. W poniedziałek, 4 marca przypada uroczystość św. Kazimierza – Patrona Diecezji. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszego Kościoła lokalnego, Jego Pasterzy i wiernych.
  3. Jutro na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych wypraszając Boże Miłosierdzie dla nich.
  4. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  5. Za tydzień zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00 do kaplicy Domu Rekolekcyjnego.
  6. W piątki zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej do Sanktuarium o godz. 16.30, w Wąsoszy o godz. 15.30.
  7. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 11.00. Po Gorzkich Żalach Msza św. bez kazania.
  8. Za pobożne uczestniczenie w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  9. W piątek, 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwie o wszystkich kobietach. Polecajmy ich codzienność Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem Kobiety. Podczas Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za nie, aby z Maryi czerpały wzór życia i świętości.
  10. Spowiedź w Sanktuarium w tygodniu przed Mszą św.
  11. Rekolekcje wielkopostne zaplanowaliśmy na 5 Niedzielę Wielkiego Postu, 17 – 19 marca. Poprowadzi je o. Marcin Klamka, rektor wspólnoty redemptorystów z Torunia. W czasie rekolekcji będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Zaplanujmy czas, nasze codzienne zajęcia w taki sposób, aby jak najliczniej wziąć udział w rekolekcjach. Szczegółowy plan rekolekcji podamy w późniejszym terminie.
  12. Wszystkim naszym Parafianom i Sympatykom naszej świątyni życzymy głębokiego i owocnego przeżywania Wielkiego Postu i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.