Ogłoszenia duszpasterskie, 32 Niedziela Zwykła, 10.11.2019 r.

 1. Jutro będziemy przeżywać 101. rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Będziemy modlić się za poległych w obronie naszej Ojczyzny w czasie różańca o godz. 16.30 i Mszy o godz. 17.00. Będziemy także modlić się za naszą Ojczyznę.
 2. Dzisiaj po Mszach św. możemy złożyć ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę bardzo dziękujemy. Bóg zapłać.
 3. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. wraz z rodzicami. Dzieci otrzymają książeczki.
 4. Za tydzień zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami.
 5. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie.
 6. Codziennie modlimy się za zmarłych. O godz. 16.30 odmawiamy za nich różaniec, w środy po Mszy św. wieczornej. O godz. 17.00 polecamy ich Bożemu Miłosierdziu w czasie Mszy św. Wypominki i Msza św. w Wąsoszy w każdy piątek o godz. 15.30.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii Niedzielę Seminaryjną. Będziemy gościć kleryków z naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Ołtarzewie wraz z ks. Józefem Targoszem SAC. Klerycy będą dzielić się świadectwem swojego powołania, a ks. Józef będzie głosił Słowo Boże. Po Mszach św. będą rozprowadzali kalendarze na rok 2020 i zbierać ofiary na Seminarium.
 8. W tym tygodniu patronują nam:
 • 11. XI.św. Marcin z Tours (316-397), rzymski legionista, ojciec życia zakonnego we Francji, biskup,
 • 12. XI. – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem,
 • 13. XI. – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.
 1. Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszej świątyni, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.