Ogłoszenia duszpasterskie, 32 Niedziela Zwykła, 6.11.2022 r.

1. Po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  2. Jutro na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych wypraszając życie wieczne dla nich.
  3. Przez cały listopad w Sanktuarium o godz. 16.30 odmawiamy różaniec za bliskich nam zmarłych poleconych w wypominkach listopadowych oraz za dobrodziejów i współpracowników Sanktuarium, w środy po Mszy św. o godz. 17.00.
  4. Za zmarłych także odprawiamy cały listopad Mszę świętą o godz. 17.00.
  5. W Wąsoszy Msza św. z wypominkami w piątki o godz. 15.30.
  6. Za tydzień zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. wraz z rodzicami. Dzieci otrzymają książeczki.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie można złożyć ofiary na remont ogrodzenia na cmentarzu. Za każdą ofiarę dziękujemy. Bóg zapłać.
  8. W piątek, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Będziemy modlić się za poległych w obronie naszej Ojczyzny w czasie różańca i Mszy św. o godz. 17.00. Naszą modlitwą obejmiemy także naszą Ojczyznę.
  9. Pamiętajmy, że najlepszym darem, jaki możemy ofiarować zmarłym, którzy potrzebują oczyszczenia, zanim osiągną niebo, jest Msza Święta. Możemy je zamawiać w rocznicę ich śmierci, w dniu ich imienin czy urodzin. Nie szczędźmy tego daru modlitwy, jeśli zależy nam na ich zbawieniu wiecznym.
  10. Ksiądz Biskup Marek Solarczyk udzielił dyspensy od obowiązku zachowania pokutnego charakteru piątku oraz od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w dniu 11 listopada br. Jednocześnie polecił wszystkim korzystającym z dyspensy modlitwę o pokój na świecie, a także w intencjach wyznaczonych przez Papieża Franciszka oraz podjęcie dzieła miłosierdzia, szczególnie w wymiarze jałmużny dla potrzebujących.
  • czwartek – Święty Leon Wielki, papież i doktor Kościoła, gorliwy obrońca wiary i orędownik pokoju;
  • piątek – Święty Marcin z Tours, najpierw żołnierz rzymski, potem biskup, gorliwy głosiciel Dobrej Nowiny;
  • sobota – Święty Jozafat Kuncewicz, biskup i męczennik, ewangelizator schizmatyków.
  1. Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.