Ogłoszenia duszpasterskie, 33 Niedziela Zwykła, 17.11.2019 r.

1. Dzisiaj zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami.
  2. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Niedzielę Seminaryjną. Witamy kleryków z naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Ołtarzewie wraz z ks. Józefem Targoszem SAC. Klerycy dzielą się świadectwem swojego powołania, a ks. Józef głosi Słowo Boże. Po Mszach św. rozprowadzają kalendarze na rok 2020 i zbierają ofiary na Seminarium.
  3. Codziennie modlimy się za zmarłych. O godz. 16.30 odmawiamy za nich różaniec, w środy po Mszy św. wieczornej. O godz. 17.00 polecamy ich Bożemu Miłosierdziu w czasie Mszy św. Wypominki i Msza św. w Wąsoszy w każdy piątek o godz. 15.30.
  4. Najlepszym darem, jaki możemy ofiarować zmarłym, którzy potrzebują oczyszczenia, zanim osiągną niebo, jest Msza święta. Wyrazem naszej pobożności i troski o zmarłych są tak zwane Msze święte gregoriańskie, czyli trzydzieści Mszy w intencji zmarłego, sprawowanych bez przerwy dzień po dniu. Msze za naszych bliskich zmarłych możemy też zamawiać w rocznicę ich śmierci, w dniu ich imienin czy urodzin. Nie szczędźmy tego daru modlitwy, jeśli zależy nam na ich zbawieniu wiecznym.
  5. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu darów uproszonych za przyczyną świętych patronów.
  • 18. XI.św. Karolina Kózkówna, dziewica, męczennica w obronie czystości, patronka Ruchu Czystych Serc;
  • 20. XI. – św. Rafał Kalinowski, polski karmelita, niestrudzony spowiednik;
  • 21. XI. – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu;
  • 22. XI. – św. Cecylia, męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.
  1. Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszej świątyni, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.