Ogłoszenia duszpasterskie, 4 Niedziela Adwentu, 19.12.2021 r.

 1. Jutro od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Kapłani zachowują wszelkie środki ostrożności w czasie wizyty.
 2. Bardzo dziękujemy Nadleśnictwu Stąporków za choinki na Boże Narodzenie.
 3. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w przygotowaniu dekoracji i ubierania choinek w Sanktuarium jutro, w poniedziałek na godz. 18.00.
 4. W środę po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy do Domu Rekolekcyjnego rodziców i chrzestnych dzieci, które przyjmą chrzest w pierwszy i drugi dzień świąt.
 5. Zapraszamy na Roraty do Sanktuarium codziennie o godz. 17.00, a w wigilię o godz. 8.00. W wigilię nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 i Apelu Maryjnego o godz. 21.00.
 6. Spowiedź święta w Sanktuarium podczas Mszy św. i Apelu Maryjnego o 21.00.
 7. Wszystkich Parafian i Gości zapraszamy na świętowanie Bożego Narodzenia. W Wigilię Pasterka w Sanktuarium o godz. 24.00. W Wąsoszy Pasterka o godz. 23.00, w Duraczowie o godz. 22.00, w Błotnicy o godz. 21.00.
 8. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia.
 9. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Przy wigilijnym stole pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
 10. W przyszłą niedzielę, 26 grudnia, w drugi dzień Świąt, przypada święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
 11. W Boże Narodzenie i w święto Świętej Rodziny zapraszamy na Msze św. według porządku niedzielnego.
 12. Taca z drugiego dnia Świąt tradycyjnie przeznaczona jest na KUL.
 13. Wszystkim naszym Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy pięknych chwil przy wigilijnym stole i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.