Ogłoszenia duszpasterskie, 4 Niedziela Adwentu, 24.12.2023 r.

1. Dzisiaj 4 Niedziela Adwentu, wigilia. Zapraszamy na Msze święte w godzinach przedpołudniowych. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 i Apelu Maryjnego o godz. 21.00. Naszych Parafian i Gości zapraszamy na Pasterkę w Sanktuarium o północy, w Wąsoszy o godz. 23.00, Duraczowie o godz. 22.00, Błotnicy o godz. 21.00.
  2. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia.
  3. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, czy sąsiadów. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Przy wigilijnym stole pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
  4. Jutro Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte według porządku niedzielnego, podobnie w drugi dzień świąt we wtorek, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Zapraszamy do wspólnego świętowania Narodzin Chrystusa.
  5. Bardzo dziękujemy Nadleśnictwu Stąporków za choinki na Boże Narodzenie.
  6. Wszystkim naszym Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy pięknych chwil przy wigilijnym stole i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.