Ogłoszenia duszpasterskie, 4 Niedziela Wielkanocna, 30.04.2023 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Dobrego pasterza, która rozpoczyna tydzień modlitw za powołanych i o nowe powołania do służby w Kościele.
  2. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc maryjny. Od poniedziałku, 1 maja rozpoczynamy codziennie nabożeństwa majowe z Litanią Loretańską. W czasie nabożeństwa majowego będziemy słuchać czytanek majowych, Msza św. będzie już bez krótkiej homilii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy maryjnej w Sanktuarium o godz. 16.30, w środy z racji Nowenny, Litanię będziemy śpiewać w czasie Komunii św. podczas Mszy św.
  3. Nabożeństwa majowe i Msza św. w Wąsoszy o godz. 18.00.
  4. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Także w naszych rodzinach śpiewajmy Litanię Loretańską, pieśni maryjne i odmawiajmy różaniec lub Apel Maryjny.
  5. Jutro zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w czasie której będziemy modlić się za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych wypraszając dla nich Boże miłosierdzie.
  6. Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  8. W pierwszy czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  9. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na spowiedź w Sanktuarium od godz. 16.30 w czasie nabożeństwa majowego, w Wąsoszy od godz. 17.30, w Duraczowie o godz. 18.00.
  10. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz. 8.00.
  11. Zapraszamy w I sobotę miesiąca na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 17.00 z medytacją, po Mszy św. będzie różaniec wynagradzający.
  12. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 do Błotnicy.
  13. W środę, 3 maja obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Zapraszamy na Msze św. według porządku niedzielnego. Msza św. w Wąsoszy i Duraczowie o godz. 9.45. Litanię Loretańską odśpiewamy podczas Komunii św. na Mszy św. o godz. 17.00 z racji Nowenny do Matki Bożej Wychowawczyni.
  • wtorek – św. Atanazy, biskup i doktor Kościoła;
  • czwartek – św. Florian, męczennik z początku IV wieku, patron strażaków;
  • sobota – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, należeli do Grona Dwunastu powołani przez samego Jezusa.
  1. Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.