Ogłoszenia duszpasterskie, 4 Niedziela Wielkiego Postu, 10.03.2024 r.

1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare, której wyjątkowość podkreśla różowy kolor szat liturgicznych, wyznacza połowę przeżywanego okresu przygotowania paschalnego. W polskiej tradycji nazywana była „śródpościem” albo „półpościem”. Warto uczynić pewne podsumowania i z jeszcze większym zaangażowaniem przeżyć drugą jego część przez uczestnictwo w Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach i rekolekcjach parafialnych.
  2. Dzisiaj zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00 do kaplicy Domu Rekolekcyjnego.
  3. W piątki zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej do Sanktuarium o godz. 16.30, w Wąsoszy o godz. 15.30.
  4. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 11.00. Po Gorzkich Żalach Msza św. bez kazania.
  5. Za pobożne uczestniczenie w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  6. Za tydzień taca przeznaczona jest na dach. Już dzisiaj dziękujemy za każdą ofiarę.
  7. W najbliższą środę przypada 11. rocznica wyboru papieża Franciszka. Będziemy się za niego modlić na Mszy św. o godz. 17.00. Polecajmy Bogu papieża Franciszka także w naszych modlitwach.
  8. Spowiedź w Sanktuarium w tygodniu będzie przed Mszą św.
  9. Za tydzień rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do wtorku włącznie. Poprowadzi je w tym roku o. Marcin Klamka, rektor wspólnoty redemptorystów z Torunia. W  poniedziałek będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Zaplanujmy czas, prace i obowiązki w taki sposób, aby jak najliczniej wziąć udział w rekolekcjach. Szczegółowy plan rekolekcji podamy za tydzień.
  10. Przez cały Wielki Post możemy składać do puszki jałmużnę wielkopostną, którą przekażemy seniorom i ludziom chorym za pośrednictwem Caritas Radomskiej.
  11. Jako dar ołtarza od młodzieży, która przystąpiła w ubiegłym roku do sakramentu bierzmowania zakupiliśmy nowy obrus ołtarzowy i welon na monstrancję. Dziękujemy za ofiarę złożoną na Sanktuarium. Bóg zapłać.
  12. Wszystkim naszym Parafianom i Sympatykom naszej świątyni życzymy głębokiego i owocnego przeżywania Wielkiego Postu i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.