Ogłoszenia duszpasterskie, 4 Niedziela Wielkiego Postu, 14.03.2021 r.

  1. Dzisiaj zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00 do kaplicy Domu Rekolekcyjnego. Dzieci otrzymają medaliki.
  2. Za tydzień w niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami.
  3. W piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową do Sanktuarium o godz. 16.30, w Wąsoszy o godz. 15.30.
  4. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 11.00.
  5. Dzisiaj po Mszach św. można złożyć ofiary na budowlane potrzeby naszych cmentarzy. Za każdą ofiarę bardzo dziękujemy. Bóg zapłać.
  6. W piątek, 19 marca przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła i rodzin chrześcijańskich. Tego dnia będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy polecać także wszystkich konających. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. Za tydzień, w 5 Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Poprowadzi je w tym roku ks. Jarosław Dąbrowski SAC. Dokładny plan rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę. Spowiedź święta dla Wąsoszy, Błotnicy i Duraczowa będzie w poniedziałek, 22 marca. W Sanktuarium ze spowiedzi rekolekcyjnej będzie można skorzystać w czasie każdej Mszy św. Nie będzie księży z dekanatu. Bardzo prosimy, aby tak zaplanować ten czas, aby skorzystać z sakramentu spowiedzi i nauk rekolekcyjnych. W czasie trwania rekolekcji będą zachowane zasady bezpieczeństwa.
  8. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na Sanktuarium, także te za pośrednictwem naszego konta bankowego na stronie internetowej naszej parafii. Bóg zapłać.
  9. Za tydzień w niedzielę po Mszach św. Koło Gospodyń Wiejskich z Czarnej i Czarnieckiej Góry będzie rozprowadzać palmy i stroiki świąteczne.
  10. Wszystkim naszym Parafianom i Sympatykom Sanktuarium życzymy głębokiego i owocnego przeżywania Wielkiego Postu i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.