Ogłoszenia duszpasterskie, 4 Niedziela Wielkiego Postu, 22.03.2020 r.

1. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 11.00.
  2. W piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową do Sanktuarium o godz. 16.30 oraz w Wąsoszy o godz. 15.30.
  3. Za pobożne uczestniczenie w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  4. W środę, 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy do modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego poprzez duchową adopcję. Zapraszamy na Msze św. tego dnia w naszym kościele o godz. 9.00 i 17.00, w Wąsoszy o godz. 15.30.
  5. W związku z pandemią koronawirusa odwołaliśmy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Zawiesiliśmy także wszelkie spotkania formacyjne: kurs przedmałżeński, przygotowanie dzieci do I Komunii św. i młodzieży do bierzmowania, oazę, ministrantów, spotkania Szkoły Maryi.
  6. W naszej parafii jest dużo osób starszych i samotnych. Jako duszpasterze jesteśmy gotowi pomóc tym osobom. Jeśli ktoś potrzebuje naszego wsparcia i pomocy prosimy o zgłoszenie takich osób w zakrystii lub kancelarii parafialnej lub telefonicznie dzwoniąc do parafii. Prosimy także o szczególne zwrócenie uwagi na te osoby, które mogą w tym czasie doświadczać wielu trudności i niepokoju. Pośpieszmy im z konkretną pomocą w duchu chrześcijańskiej miłości.
  7. Zgodnie z zaleceniem Episkopatu Polski każdego dnia o godz. 20.30 jako duszpasterze modlimy się w kaplicy domowej odmawiając różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Zachęcamy naszych Parafian, aby w tym samym czasie modlili się tą modlitwą w swoich domach rodzinnych. Na czas modlitwy różańcowej zapalmy Gromnicę.
  8. Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich Parafian i tych, którzy gromadzą się naszej świątyni o gorliwą modlitwę w intencji uproszenia Miłosierdzia Bożego dla nas, naszej Ojczyzny i świata całego, aby Dobry Bóg zatrzymał rozprzestrzenianie pandemii koronawirusa.
  9. Na zakończenie każdej Mszy św. na klęcząco śpiewamy suplikacje prosząc o Miłosierdzie Boże.
  10. Na czas trwania pandemii uruchomiliśmy na naszym Facebooku Sanktuarium transmisję Apelu Maryjnego o godz. 21.00 i niedzielnej Mszy św. o godz. 17.00.
  11. Wszystkim naszym Parafianom i Sympatykom naszego Sanktuarium życzymy głębokiego i owocnego przeżywania Wielkiego Postu i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.