Ogłoszenia duszpasterskie, 4 Niedziela Zwykła, 28.01.2024 r.

1. W piątek, 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, znane w naszej polskiej tradycji jako święto Matki Bożej Gromnicznej. Maryja dała nam niebiańskie Światło – Jezusa, który broni nas od wszelkiego zła. Dlatego bierzemy w ręce gromnicę, zwłaszcza w niebezpieczeństwach klęsk i grożącej śmierci, trwogi i cierpienia. W polskiej tradycji gromnice stawia się w oknach w czasie burz, a ich dymem kreślono znak krzyża nad drzwiami domu. Gromnicę zapala się również przy konającym, aby miał przed oczami światłość wiekuistą oraz wzywał Maryję, patronkę dobrej śmierci.
  2. Zapraszamy w tym dniu na Msze św. do Sanktuarium o godz. 9.00 i 17.00. W Wąsoszy Msza św. o godz. 15.30, Duraczowie o godz. 11.00. W tym dniu wypada także I piątek miesiąca. Spowiedź w Sanktuarium od godz. 16.30, w Wąsoszy od godz. 15.00, w Duraczowie o godz. 11.00.
  3. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną od godz. 8.00.
  4. Na Msze św. przynosimy osłonięte gromnice. Jest to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, w którym zgromadzenia zakonne odnawiają śluby i przyrzeczenia. Ofiary w tym dniu składane są na potrzeby zakonów klauzurowych. Po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy do pomocy w rozbieraniu choinek.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  6. W I czwartek będziemy modlić się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  7. W I sobotę miesiąca, 3 lutego zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 do Błotnicy.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  9. W sobotę, 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 z błogosławieństwem św. Błażeja.
  • środa – św. Jan Bosko, charyzmatyczny duszpasterz młodzieży i wybitny pedagog XIX wieku, który całe życie poświęcił trosce o młodych;
  • sobota – św. Błażej, biskup Sebasty, któremu tradycja przypisuje potężne orędownictwo w chorobach gardła.
  1. Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.