Ogłoszenia duszpasterskie, 5 Niedziela Wielkanocna, 10.05.2020 r.

1. Dzisiaj po Mszach św. możemy złożyć ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę bardzo dziękujemy. Bóg zapłać.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe do Sanktuarium o godz. 16.30, w środy litanię loretańską śpiewamy w czasie komunii św. podczas Mszy o godz. 17.00. W Wąsoszy codziennie o godz. 18.00.
  3. Zachęcamy wszystkich i prosimy o modlitwę w intencji o deszcz, o zachowanie naszej ojczyzny od klęski suszy.
  4. W środę zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. O godz. 17.00 będzie Msza św. i po niej różaniec fatimski w kościele. Nie będzie procesji fatimskiej wokół Sanktuarium. Nabożeństwa będą trwały do października każdego 13 dnia miesiąca.
  5. Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego skierowała do Przewodniczących Episkopatów całego świata prośbę, aby czwartek 14 maja br. uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Do modlitwy w podanej intencji włączą się również – zgodnie z własną wiarą i tradycją – przedstawiciele rożnych religii, aby w ten sposób zjednoczyć całą ludzkość we wspólnym błaganiu o ustanie pandemii i przezwyciężenie jej konsekwencji.
  6. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na Sanktuarium, te przekazywane osobiście i za pośrednictwem konta bankowego podanego na naszej stronie internetowej (z tytułem wpłaty: TACA ON – LINE). Bóg zapłać.
  • 14. V. – św. Maciej Apostoł, jeden z pierwszych uczniów Jezusa, wybrany został przez Apostołów do ich grona na miejsce Judasza.
  • 16. V. – św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik, patron Polski.
  1. Naszym Parafianom i Sympatykom naszego Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.