Ogłoszenia duszpasterskie, 5 Niedziela Wielkanocna, 28.04.2024 r.

1. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc maryjny. Od środy, 1 maja rozpoczynamy codziennie nabożeństwa majowe z Litanią Loretańską. W czasie nabożeństwa majowego będziemy słuchać czytanek majowych, Msza św. będzie już bez krótkiej homilii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy maryjnej w Sanktuarium o godz. 16.30, w środy z racji Nowenny, Litanię będziemy śpiewać w czasie Komunii św. podczas Mszy św.
  2. Nabożeństwa majowe i Msza św. w Wąsoszy o godz. 18.00.
  3. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Także w naszych rodzinach śpiewajmy Litanię Loretańską, pieśni maryjne i odmawiajmy różaniec lub Apel Maryjny.
  4. Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  6. W pierwszy piątek zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  7. Zapraszamy w I sobotę miesiąca na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 17.00 z medytacją, po Mszy św. będzie różaniec wynagradzający.
  8. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 do Błotnicy.
  9. W piątek, 3 maja obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Zapraszamy na Msze św. według porządku niedzielnego. Msza św. w Wąsoszy i Duraczowie o godz. 9.45. Jest to zarazem I piątek miesiąca. Spowiedź wynagradzająca podczas każdej Mszy świętej. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  10. Chorych z posługą sakramentalną wyjątkowo odwiedzimy 1 maja (środa) od godz. 9.00.
  11. Spowiedź święta w Sanktuarium w tygodniu będzie 20 minut przed Mszą świętą.
  • poniedziałek – św. Katarzyna ze Sieny, dziewica, doktor Kościoła i patronka Europy;
  • środa – św. Józef, ziemski opiekun Pana Jezusa, którego w tym dniu czcimy jako patrona i orędownika pracujących i poszukujących pracy;
  • czwartek – św. Atanazy Wielki z Aleksandrii, biskup i doktor Kościoła;
  • sobota – św. Florian, rzymski żołnierz i męczennik, patron i orędownik strażaków oraz hutników.
  1. Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.