Ogłoszenia duszpasterskie, 5 Niedziela Wielkiego Postu, 17.03.2024 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, które potrwają do wtorku włącznie. Witamy o. Pawła Głodowicza CSsR – redemptorystę z Torunia. Zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach. Naszym podziękowaniem za głoszone Słowo Boże niech będą ofiary składane na tacę w poniedziałek i wtorek. W dzisiejszą niedzielę Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w Sanktuarium o godz. 8.30, 11.00 i 17.00.
  2. W poniedziałek i wtorek – Msze św. w Sanktuarium o godz. 11.00 i 17.00. W Wąsoszy o godz. 15.30, w Duraczowie o godz. 18.00.
  3. W poniedziałek jest dzień spowiedzi. W Sanktuarium od godz. 10.30 i 16.30. W Wąsoszy spowiedź od godz. 15.00, w Duraczowie od godz. 17.30. Prosimy o skorzystanie w tym czasie z sakramentu pokuty, będą kapłani z dekanatu.
  4. W Błotnicy spowiedź również w poniedziałek od godz. 11.30 i Msza św. o godz. 12.00.
  5. W piątki zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej do Sanktuarium o godz. 16.30, w Wąsoszy o godz. 15.30.
  6. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 11.00. Po Gorzkich Żalach Msza św. bez kazania.
  7. Za pobożne uczestniczenie w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  8. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na dach. Za każdą ofiarę dziękujemy. Bóg zapłać.
  9. Przez cały Wielki Post możemy składać do puszki jałmużnę wielkopostną, którą przekażemy seniorom i ludziom chorym za pośrednictwem Caritas Radomskiej.
  10. We wtorek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00. Będziemy modlić się przez wstawiennictwo Oblubieńca Maryi o Bożą pomoc dla Kościoła, naszych rodzin oraz prosić o łaskę dobrej śmierci dla wszystkich konających.
  11. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Palmową czyli uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa.
  12. Dziękujemy mieszkańcom Koziej Woli Dużej, Koziej Woli Małej, Janowa, Grzybowa Nowego (przy szosie) za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać.
  13. Wszystkim naszym Parafianom i Sympatykom naszej świątyni życzymy głębokiego i owocnego przeżycia rekolekcji wielkopostnych i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.