Ogłoszenia duszpasterskie, 5 Niedziela Zwykła, 4.02.2024 r.

1. Dziś po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  2. Za tydzień zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00 do kaplicy Domu Rekolekcyjnego. Dzieci odnowią przyrzeczenia chrzcielne.
  3. Jutro na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych wypraszając do zmarłych Boże Miłosierdzie.
  4. W przyszłą niedzielę, 11 lutego przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Na Mszy św. o godz. 17.00 udzielimy sakramentu chorych. Zadbajmy o to, aby nasi chorzy bliscy czy sąsiedzi, dzięki naszej życzliwej pomocy, mogli uczestniczyć w tej Mszy świętej. W sakramencie chorych wzywamy Bożej pomocy, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Sakrament ten można przyjąć wielokrotnie. Mylnie nazywa się go ostatnim namaszczeniem, udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, chorym czy cierpiącym, ale także ludziom w podeszłym wieku, którzy czują, że opuszczają ich siły oraz osobom przed operacją, jeśli choroba zagraża życiu.
  5. Osoba przyjmująca sakrament chorych powinna być w stanie łaski uświęcającej – a więc powinna być wewnętrznie przygotowana, przez przystąpienie do sakramentu pokuty. Sakrament ten udziela łaski Ducha Świętego, która pomaga człowiekowi iść ku zbawieniu: umacnia ufność, uwalnia od trwogi śmierci, od lęku – ale także wzmacnia siły przeciwko pokusom szatana. Może także przywrócić człowiekowi zdrowie, jeżeli taka jest wola Boża, jeżeli jest to pożyteczne dla zbawienia jego duszy.
  6. Jutro na Mszy św. o godz. 17.00, nawiązując do tradycji pobłogosławimy chleb św. Agaty.
  • poniedziałek – św. Agata, której wstawiennictwu przypisuje się ocalenie jej rodaków po wybuchu Etny i z tej okazji błogosławi się chleb jako znak dobroci oraz wodę, która chroni przed niebezpieczeństwem ognia.
  • wtorek – św. Paweł Miki z 25 towarzyszami – to japońscy misjonarze i męczennicy, którzy w tym dalekim kraju głosili Ewangelię i dla niej ponieśli śmierć.
  • sobota – św. Scholastyka, bliźniacza siostra św. Benedykta, którą cechowały wielka wiara i ufność wobec Pana Boga.
  1. Wszystkim naszym Parafianom i Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.