Ogłoszenia duszpasterskie, 5 Niedziela Zwykła, 7.02.2021 r.

1. W czwartek, 11 lutego przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 z udzieleniem sakramentu chorych. Zadbajmy o to, aby nasi chorzy bliscy czy sąsiedzi, dzięki naszej życzliwej pomocy, mogli tego dnia uczestniczyć we Mszy świętej. W sakramencie chorych wzywamy Bożej pomocy, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Sakrament ten można przyjąć wielokrotnie. Mylnie nazywa się go ostatnim namaszczeniem, udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, chorym czy cierpiącym, ale także ludziom w podeszłym wieku, którzy czują, że opuszczają ich siły oraz osobom przed operacją, jeśli choroba zagraża życiu.
  2. Osoba przyjmująca sakrament chorych powinna znajdować się w stanie łaski uświęcającej – a więc powinna być wewnętrznie przygotowana, przez przystąpienie do sakramentu pokuty. Sakrament ten udziela łaski Ducha Świętego, która pomaga człowiekowi iść ku zbawieniu: umacnia ufność, uwalnia od trwogi śmierci, od lęku – ale także wzmacnia siły przeciwko pokusom szatana. Może także przywrócić człowiekowi zdrowie, jeżeli taka jest wola Boża, jeżeli jest to pożyteczne dla zbawienia jego duszy.
  3. Po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca, po kolejnych nabożeństwo eucharystyczne z racji I niedzieli miesiąca.
  4. Za tydzień po Mszach św. będzie można złożyć ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę już dzisiaj bardzo dziękujemy.
  5. Za tydzień zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej wraz z rodzicami. Zapraszamy do kaplicy domowej. Dzieci otrzymają świece i odnowią przyrzeczenia chrzcielne.
  6. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na Sanktuarium z racji kolędy, także te przekazywane za pośrednictwem konta bankowego umieszczonego na naszej stronie internetowej. Bóg zapłać.
  7. W tym tygodniu patronuje nam:

– w środę, 10 lutego – św. Scholastyka, dziewica, siostra św. Benedykta, założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy, założyła żeński zakon według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.

1. Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.