Ogłoszenia duszpasterskie 6 Niedziela Wielkanocna 26.05.2019 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Matki. Ogarniamy naszą wdzięczą modlitwą wszystkie Mamy i prosimy dla nich o Boże błogosławieństwo za trud zrodzenia i wychowania, a dla zmarłych Mam prosimy o radość życia wiecznego.
 2. W dzisiejszą niedzielę kazania miał głosić ks. Piotr Pieczatowski SAC. Episkopat Polski przeznaczył List skierowany do nas, który dzisiaj jest czytany we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny.
 3. W najbliższą sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Nabożeństwo rozpocznie się Mszą św. o godz. 17.00 z medytacją, a po Mszy św. wspólnie odmówimy różaniec wynagradzający.
 4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy przeżywać I Rocznicę Komunii Świętej. Otoczmy dzieci i rodziców w tym dniu naszą modlitwą.
 5. Zapraszamy dzieci i rodziców na próby przed liturgią w środę i czwartek o godz. `18.00. Spowiedź dla dzieci i rodziców będzie w sobotę, 1 czerwca od godz. 16.00.
 6. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 7. W przyszłą niedzielę z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 8. W sobotę, 1 czerwca zapraszamy młodzież na wyjazd do Lednicy. Bliższe informacje i zapisy u ks. Stanisława.
 9. W sobotę, 1 czerwca zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 do Błotnicy.
 10. Do piątku zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 16.30, w Wąsoszy o godz. 18.00.
 11. Od soboty, 1 czerwca zapraszamy codziennie na Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa w Sanktuarium o godz. 16.30, w środy będziemy śpiewać litanię podczas Komunii świętej.
 12. Za tydzień w niedzielę, 2 czerwca będziemy przeżywać w naszej Ojczyźnie Święto Dziękczynienia. Tegoroczne obchody zjednoczą nas w dziękczynieniu Opatrzności Bożej za dwóch wielkich pasterzy Kościoła – św. Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia, kardynała Stefana Wyszyńskiego.
 13. 1 czerwca dzieci mają swoje święto – Dzień Dziecka. Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dnia Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego w sobotę o godz. 16.30
 14. W tym tygodniu patronują nam:
 • 29.V. – św. Urszula Ledóchowska, polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych,
 • 31.V. – święto Nawiedzenia NMP,
 • 1.VI. – św. Justyn, rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.
 1. Naszym Parafianom, Sympatykom naszego Sanktuarium, a przede wszystkim Mamom w dniu ich święta życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki naszej najlepszej Matki – Maryi. Szczęść Boże.